BPiK

Barwy

Strony internetowe

Opis klubu dodany przez:
Historia Naszej drużyny sięga jesieni 2005 roku. Ekipa założycieli, którzy poznali się na forum kultowego managera piłkarskiego HATTRICK, od pewnego czasu ugadywała się na wspólne kopanie piłki - na sali lub na powietrzu (w grillowej atmosferze), jednak pomysł zgłoszenia drużyny do szóstek dojrzał w naszych głowach z czasem. Pomyśleliśmy że granie o punkty przyniosłoby więcej frajdy niż bieganie za piłką z puszką piwa w ręku i zgłosiliśmy zespół do halowej edycji ligi BLPN. Wtedy to, po raz pierwszy wystąpiliśmy pod nazwą BPiK (której źródła pochodzą z Hattrick'a). Wystartowaliśmy od najniższej klasy rozgrywkowej, 2 ligi BLPN. Ekipa występująca w tamtych rozgrywkach była mieszanką rutyny i doświadczenia z młodością. Paru chłopaków, urodzonych w odległych latach 70-tych, miało za sobą całkiem bogate kariery szóstkowe, jednak zdecydowaną większość stanowili młodzi debiutanci, nie mający do tej pory absolutnie żadnej styczności z grą o punkty. Okazało się że, dobra atmosfera, poświęcenie dla drużyny i serce do gry to doskonałe podwaliny na stworzenie Drużyny, która w kolejnych latach będzie regularnie występowała w najwyższych klasach rozgrywkowych różnych lig amatorskich w Bydgoszczy. Od momentu założenia zespołu przez nasze szeregi 'przewinął' się szereg graczy, których wkład w historię klubu był większy lub mniejszy. Niektórzy zżywają się z BPiK na całe życie inni przychodzą i odchodzą. Trzon zespołu pozostaje jednak niezmienny - grupa 'założycieli', która jest z zespołem od chwili jego założenia oraz kilku zawodników którzy w BPiK grają kilka ładnych lat.Czas płynie, lata lecą, świat się zmienia a BPiK ciągle idzie do przodu! Drużyna trzyma się razem, a kiedy to tylko możliwe dbamy o 'chemię w zespole' - na wspólnych wypadach "Bieganie Piłka i Kopanie" zmienia się w "Browary Paintball i Kręgle", a wspólnie spędzony czas przypomina nam, że wynik sportowy, owszem jest ważny, ale musi mu towarzyszyć dobra zabawa!